KIŞ LASTİĞİ UYGULAMASI BAŞLIYOR!

GÜNDEM, OTO YEDEK PARÇA, OTOMOTİV

MNG Turizm Kayseri Otelleri

Kayseri yüzyıllarca medeniyetlere ev sahipliği yapmış Anadolu’nun incisi şimdilerin büyük sanayi ve bilim şehridir. Lezzetler diyarı olan bu şehir önemli üniversitelere ev sahipliği yapıyor ve her yıl binlerce öğrenci ve tatilciye de ev sahipliği yapıyor.

Kayseri Nerede?

İç Anadolu bölgesinin ortasında Erciyes Dağının eteklerinde yer alan bu şehir büyüklük açısından Türkiye’nin en büyük ilk on beş şehri arasındadır. Kapadokya’ya bir saatlik yol mesafesinde yer alan bu şehir çevresinde Yozgat, Niğde, Nevşehir, Adana, Sivas ve Kahramanmaraş yer alır.

Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri gezilecek yerler açısından oldukça zengin bir şehirdir. Gezi rotasında ilk yer alacak yer ise görkemli Erciyes Dağıdır. Her yıl binlerce kış turizmcisini misafir ede Erciyes Dağı Kayseri’ye yaklaşık 25 km uzaklıktadır ve Kayseri için önemli bir etkiye sahiptir. Yine Erciyes dağı eteklerinde yer alan Ali dağı yamaç paraşütü yapmak isteyenler için önemli bir yerdir. Sadece spor turizmine bağlı olmayan Kayseri’de çeşitli etnografı yapılar gezi listemiz içinde yer alır.

Kültepe ören yeri önemli kazılara ev sahipliği yapmakta ve çıkarılan tüm tarihi eserler etnografya müzesinde sergilenmektedir. Kapuzbaşı şelalesi dünyanın en büyük ikinci şelalesi sıfatını almaya hak kazanmış olup büyüleyici güzelliktedir. Kayseri’ye yolu düşen herkesin yine medeniyetler diyarı ya da diğer bir adı ile atlar diyarı Kapadokya’ya uğramaması yanlış olur. Yaklaşık 65 km mesafede yer alan Kapadokya Kayseri’ye misafirlerin akın etme sebeplerinden biridir.

Sultan sazlığı milli parkı yüzlerce endemik kuşa ev sahipliği yaparken Mimar Sinan’ın evi görülmeye değerdir. Tarihi Kayseri kalesi ve yakınındaki yerel kapalı çarşılar kayseriyim yakından tanımanız için rotanız içinde olması gereken yerlerdir. Lezzetler diyarı demişken unutmayalım; gezi rotanız içine mantı evleri, sucuk ekmek pişiricileri uğrak yerlerdendir. Seyir tepesi kahvaltısı ve bir şehri ayaklarınızın altında görmek için nadide yerlerdendir.

Kayseri Ne Zaman Gidilmedi?

Kayseri her mevsimde kendine özgü güzelliklere açık her mevsimde tercih edilebilecek bir şehirdir. Kış mevsiminde kayak turizminin en önemli zamanı olup Erciyes Dağının en güzel dönemidir. Yaz, ilkbahar, sonbahar döneminde ise tüm tarihi yapılar rahatlıkla gezilebilir, bisiklet ve ATV turlarına katılabilirsiniz. Hatta yaylalarında kamp yapabilir tamamen organik beslenebilirsiniz. Bir gezi ya da tatilden beklentiniz ne ise ona uygun mevsime odaklanmaya müsait bir şehirdir.

Kayseri Nerede Kalınır?

Kayseri her bütçeye uygun kayseri otelleri ve misafirhaneleriyle herkese kucak açmaktadır. Oteller içerinde Radisson Blue, Hilton, Holıday ınn, Cıty One ya da misafirhaneler tercih edilebilir.

MNG Turizm Kayseri Otellerine bu linkten ulaşabilirsiniz:https://www.mngturizm.com/yurtici-otelleri/kayseri-otelleri

Firma YetkilisiMNG Turizm
Yetkili Telefon4442000
Telefon4442000
Faks4442000
Web Sitesihttps://www.mngturizm.com
E-Postainfo@mngturizm.com
Firma AdresiAyazağa Ticaret Merkezi, Maslak MahallesiSümer Sokak, No:3 Kat:6 Maslak
İl / İlçeİstanbul
SektörlerSektör Belirtilmemiş.
Bu firma 11 Aralık 2019 - 10:53 'de eklendi ve 302 views kez görüntülendi.

SON EKLENEN FİRMALAR

istanbul escort