logo

FİMAC, ÖZEL FİLTRE VE MAKİNE İMALATINDA İDDİALI

FİMAC, ÖZEL FİLTRE VE MAKİNE İMALATINDA İDDİALI

 

Fimac Filtre ve Makine, genç, dinamik ve ‘7/24 Hizmet’ sloganı ile yola çıkmış, müşteri memnuniyetini ve kaliteyi vazgeçilmez bir unsur sayan, ülke ekonomisine ve milli üretime katkı sağlamak amacıyla her çeşit “Filtre ve Separatör” Endüstriyel Filtre Ürünleri Üretim, Satış ve Projelendirme hizmetleri sunan bir firma.

Fimac Filtre ve Makine 15 yıllık üretim tecrübesi ile talep edilen Özel Filtre ve Makine İmalatı konusunda ayrıcalıklı hizmetler gerçekleştiren, sorunsuz üretim felsefesini benimseyerek yola çıkmış genç ve yeni bir firma.

Firması hakkında açıklamalarda bulunan Fimac Filtre ve Makine Genel Müdürü Yüksek Makine Tek. Mehmet Armağan, “Fimac Filtre ve Makine kendi alanında birçok ürün ve hizmet sunmakta.Firmamız; Basınçlı Hava Sektörü, bu sektöre yönelik kompresör grubu için hava filtreleri, yağ filtreleri, yağ ayırıcı separatörler (spin-on tip ve dalma tip) ve basınçlı hat filtreleri ile kompresör yedek parçalarının tedariki, otomotiv sektörü; bu sektöre yönelik ağır vasıtalar için filtre, akü ve balata çeşitleri, enerji sektörü; bu sektöre yönelik gaz türbin filtreleri, doğal gaz filtreleri,havalandırma sektörü; bu sektöre yönelik uygun standartlarda üretilen hepa filtreleri ve ortam havalandırma – toz tutucu filtre grupları, endüstriyel alanlar da ise hidrolik filtrasyon grubu, toz boya-kumlama sektörüne yönelik filtreler, endüstriyel filtrelerin imalat-satışı ve projelendirmeleri başta gelmekte”dedi.

Armağan, “Ayrıca firmamız, basınçlı kaplar, kaldırma araç ve gereçleri, kompresörler ve hava tanklarının,vinç, forklift vb. araçların periyodik kontrollerini yaparak, belgelendirme ve onay süreçlerinin tamamlanmasına yönelik hizmetlerde vermekteyiz. Son olarak da, içerisinde bulunduğumuz sektörlerden firmamıza gelen talepler doğrultusunda özel filtre & makine imalatı ile müşterilerimize anahtar teslimi hizmetler vermekte” şeklinde konuştu.

Verdiğimiz tüm bu hizmetlere müşterimiz www.filtreci.com.tr  internet sitesi üzerinden ulaşabiliyor diyen Armağan, “Firmamız Türkiye geneline hizmet vermenin yanı sıra İhracat yaparak da ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Tamamı Yerli üretim olan ürünlerimizin ihracatını yaparak ülke ekonomisine olan katkımızdan ötürü gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Armağan, “Hizmet verdiğimiz sektörlerde bizi diğer firmalar ve rakiplerimizden farklı kılan en büyük özelliğimiz “7/24 Hizmet” anlayışı ile fiyatlandırma konusunda “ Maksimum 24 “ saatte, geri dönüş yapma sloganıdır. bu sloganla sorunsuz imalat ve tedarik sağlama garantimiz, ayrıca yaklaşık 15 yıllık üretim tecrübemiz neticesinde geniş referans bilgisi ile fiyatlandırma – numune çalışması – alternatif ürün geliştirme ve muadil ürün tespiti konularında tecrübe farkımız, bizi her zaman ön plana çıkarmaktadır.

Hizmet Kalitesi açısından; maalesef ki ithal ürünlerin, özelliklede Uzakdoğu – Çin vs. gibi ülkelerin pazarda bulunması ve ayrıca kaliteden uzak üretim yapmaya, ucuza mal satmaya uğraşan, sattıkları ürünlerin Özelliğini ve Niteliğini bilmeyen satıcıların ne yazık ki sektörün kalitesini ve dengesini olumsuz etkilediğini görmekteyiz. bu durum, bahsi geçen firmaların üretim-OEM‘e ve diğer kullanıcılara tedarik sağlamaya çalışmaları, ayrıca üretimde maliyet unsurunun en ön plana çıktığı mevcut şu dönemde, bizim ürünlerimizin kalite ve performanslarını, uygun fiyat ve sorunsuz “7/24 hizmetlerimizi” kullanıcıya daha detaylı ve doğru anlatmaya zorunlu hale getirmiştir. Bizler de bu süreçte, bu tip firmalarla mücadeleyi kendimize milli bir görev addederek bu yolda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Özellikle Vidalı hava kompresörlerinde kullanılan “ Spin On Tip Separatörler “ için “4N Teknolojisi” olarak adlandırdığımız ve tamamen kendi tasarımlarımızla ürettiğimiz, sektörün ihtiyaç duyduğu kaliteyi, fiyat/performans farkıyla müşterilerimize hizmet olarak sunmaktan dolayı ayrıca mutluluk duymaktayız” şeklinde konuştu.

Armağan, “basınçlı hava sektöründe bulunan yerli kompresör üreticilerinin, servislerinin ve hatta son kullanıcıların ithal ürünlere olan ilgilerini azaltarak, sektöre yönelik yerli üretim kompresör yedek parçası yapan, filtre – kurutucu ve diğer ekipmanlar üreten yerli  firmalara güvenmeleri gerektiğin altını çizerek hatırlatmak isteriz. Kompresör üreticilerinin nasıl ki kendi üretimlerine güveniyor ve kendi kalitelerine inanıyorlarsa; aynı duyarlılığı sektörde bulunan güvenilir, kaliteli ve teknik bilgi ve tecrübeye sahip tedarikçileri tespit ve tecrübe ederek, onlara da aynı güven ve inancı göstermeleri gerektiğini düşünüyoruz. Yerli üretimin ön plana çıkarılmaya hız verildiği bu zamanda, ülkemizin duyarlı ve dayanışmaya açık firmalarının ‘yerli malı yurdun malı’ sözüyle hareket ederek, yerli üreticileri tercih edeceklerine olan inancımız sonsuzdur” dedi.

Mehmet Armağan Kimdir?

Anadolu’nun doğal güzellikleriyle dolu, Nevşehir’de dünyaya geldi. İlk, orta ve lise eğitimini Nevşehir’de bitirdi. Ufak sayılacak yaşlarda, babasının yönlendirmesiyle, torna tesviye çıraklığıyla başlayan iş ve meslek hayatı, teknik lise makine bölümünün ardından, Trakya Üniversitesi Makine Bölümü’nden mezun oluncaya dek sürdü. Mezuniyetin ardından Talaşlı Üretim, Tersane Bakım ve Özel Makine İmalatları ve Projelendirme safhalarıyla devam etti. Yaklaşık 15 yıla yakın süredir de Türkiye’de kompresör sektörüne yönelik “Separatör ve Filtre“ üretimi yapan iki yerli firmadan birinde fabrika müdürlüğü görevini sürdürdü. 2018 yılı başlangıcı itibariyle de aynı sektörde hizmet vermek üzere kendi üretim, satış ve projelendirme firmasını kurarak, bu sektöre yeni bir soluk katarak, yoluna devam etmekte.

Paylaş