logo

OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI – IAEC 2022 İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI!

OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ KONFERANSI – IAEC 2022 İÇİN GERİ SAYIMA BAŞLADI!

Otomotiv mühendisliği alanında en yeni teknolojilerin ve gelişmelerin mercek altına alındığı ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı – IAEC” bu yıl 17-18 Kasım 2022 tarihlerinde Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek.  İki yılın ardından sektör temsilcilerini fiziki olarak bir araya getirecek konferans alanında uzman yerli, yabancı katılımcılarla birlikte, önemli isimlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Bu yıl ana teması “Sürdürülebilirlik’’ olan organizasyonda; döngüsel ekonomiden alternatif yakıtlı araçlar ve alt yapısına, çevresel etkiden elektrikli araç şarj alt yapısına kadar pek çok konudaki gelişmeler masaya yatırılacak. Her sene alanında önemli çalışmalara imza atmış öğretim üyelerinin Başkanlık görevini sürdürdüğü Konferansa, bu yıl Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gündüz Ulusoy başkanlık ediyor.

Otomotiv eko-sisteminde son yıllarda yaşanan dönüşüm, araç ve üretim teknolojileri alanındaki değişimin de daha fazla hız kazanmasını sağladı. Otonom araçlar, dijital üretim teknolojileri dünya otomotiv gündeminin en önemli başlıkları arasındaki yerini korurken, iklim alanında izlenmesi gereken sürdürülebilir politikalar doğrultusunda elektrifikasyon, alternatif yakıt teknolojileri gibi önemli konuların da otomotivin geleceğinin şekillenmesindeki payı her geçen gün artıyor. Her yıl alanında uzman yerli ve yabancı isimleri Türkiye’de bir araya getiren ‟Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı – IAEC” de bu kapsamda dünya otomotiv endüstrisinin ana gündem maddelerinden biri olan ‘’Sürdürülebilirliği’’ mercek altına almaya hazırlanıyor.

Konferans iki gün sürecek!

Bu yıl yedinci kez düzenlenecek olan “Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı -IAEC”, 17-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Otomotiv Sanayii Derneği (OSD), Otomotiv Teknoloji Platformu (OTEP), Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği (TAYSAD) tarafından Otomotiv Mühendisleri Birliği SAE International (Society of Automotive Engineers) iş birliği ile düzenlenen organizasyon, Türkiye ve dünyadan alanında uzman pek çok ismi ağırlayacak.

 Sürdürülebilirlik tüm yönleri ile tartışılacak!

Bu yıl Uluslararası Otomotiv Mühendisliği Konferansı’nın Konferans Başkanlığı görevini Sabancı Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gündüz Ulusoy üstleniyor. IAEC 2022’de bu yıl Sürdürülebilirlik ana temasının altında; “Döngüsel Ekonomi”, “Çevresel etki” (Karbon Nötr ve Ürün Yaşam Döngüsü), “Dijital Dönüşümün Bugünü ve Gelecek Öngörüleri”, “Alternatif Yakıtlı Araçlar ve Alt Yapısı”, “Formula Student” ve “Elektrikli Araç Şarj Alt Yapısı” gibi konular tartışılacak. Konferansa katılım, detaylı program ve konuşmacılara ilişkin detaylı bilgilere www.iaec.ist web adresi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Paylaş