logo

AUTO KİNG, TÜRKİYE’NİN NİTELİKLİ ARA ELEMAN İHTİYACINI GİDERİYOR

AUTO KİNG, TÜRKİYE’NİN NİTELİKLİ ARA ELEMAN İHTİYACINI GİDERİYOR

Türkiye’nin en yaygın ağa sahip oto bakım, mekanik ve onarım markası Auto King, Türkiye’nin nitelikli ara eleman ihtiyacını çözmek amacıyla Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin boya ve kaporta atölyesini baştan aşağı yenileyerek Auto King Boya-Kaporta Atölyesi’ni açtı.

 Auto King Akademi ile bir süredir sektöre nitelikli ara eleman yetiştiren Auto King, Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Boya Kaporta Bölümü öğrencilerine staj ve iş imkânı da sunacak.

 Sektörde 20’inci yılını dolduran oto bakım, mekanik ve onarım markası Auto King, Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin boya ve kaporta atölyesini baştan aşağı yenileyerek Auto King Boya-Kaporta Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Sektörde gerçekleştirdiği öncü çalışmalarıyla oto bakım, mekanik ve onarım alanında Türkiye’nin lider markası Auto King, sektörün eğitim ihtiyacına hizmet etmeye devam ediyor.

Auto King Akademi ile sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacına çözüm üreten Auto King, şimdi de Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin boya-kaporta bölümü için Auto King Boya-Kaporta Atölyesi’ni hazırlayarak açılışını gerçekleştirdi.

Atölyenin A’dan Z’ye tüm ihtiyaçlarını karşılayan ve sıfır makineler bağışlayan marka, ayrıca burada eğitim gören boya-kaporta bölümü öğrencilerine staj imkânı ve sonrasında iş garantisi sunuyor.

Sektörün nitelikli ara eleman ihtiyacına önemli bir katkı sunan Auto King’in Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kurduğu atölyenin açılışı, 21 Aralık günü Auto King Genel Müdürü M. Barbaros Özkök’ün katılımı ile gerçekleşti.

 Proje her yıl devam edecek

Açılış töreninde konuşan Barbaros Özkök, projeye başladıklarından bugüne dek toplamda 25 bin TL’lik yatırım yaptıklarını söyleyerek; projenin şu an için bir bitiş süresi olmadığını, her yıl eksikleri tamamlayarak devam edeceklerini ve dönem içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçları da gidereceklerini dile getirdi.

Bölümün tüm öğrencilerine staj ve sonrasında isterlerse iş imkânı sağlayacaklarını ifade eden Özkök, ayrıca lisedeki öğretmenlere de Auto King Akademi’de eğitim verdiklerini kaydetti.

Atölyeye bağışlanan makineler hakkında bilgi veren Özkök, “Böyle bir işbirliğinde yer almaktan ötürü son derece mutlu ve gururluyuz. Sektörümüzün nitelikli ara eleman ihtiyacına çözüm sunmak noktasında, tüm paydaşların elini taşın altına koyması gerektiğine inanıyorum. Bu çalışmalar hem ülke istihdamına hem de gençlerin gelecek planlamalarına olumlu yönde katkı sunmaktadır. Bu işbirliğiyle Auto King’de de hizmetini sunduğumuz, boya hasarlı ve boya hasarsız kaporta göçüklerini onarmak için ihtiyaç duyulan tüm ekipmanlar ve malzemeler atölyede de artık mevcut. Bağışladığımız tüm ekipmanlar sıfır” şeklinde konuştu.

Paylaş