logo

İSMAİL ERDEM YEDPA TİCARET MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

İSMAİL ERDEM YEDPA TİCARET MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

 

YEDPA esnafı ile bir araya gelen Belediye Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, “Yapamıyoruz demeyeceğiz. Yapamıyorsan bu işe soyunmayacaksın. Biz 10 yıldır yapamayacağımız hiçbir şey konuşmadık. Yapacağımız şeyleri söyledik. Vatandaşı aldatma yok” dedi.

Ataşehir’de seçim çalışmalarını sürdüren Sancaktepe Belediye Başkanı ve Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, esnaf ziyaretlerinde bulundu. YEDPA esnafı ile görüşme yapan Başkan Erdem, Sancaktepe’nin imar sorunun 5 ay gibi bir rekor zamanda bitirdiklerini söyledi. Sancaktepe’deki imar sorununu çözdüklerinin altını çizen Erdem, “Biz gece gündüz ekibimizle ile çalışarak 2009 Ekim ayında başlayarak 2010 Şubat ayında rekor zamanda bitirdik. 9 yıldır da vatandaş imar haklarını kullanıyor. Seçim öncesi çalışmalar devam edecek, inşallah seçimden sonra da birebir takip ile ısrar ile bakan ile görüşeceğiz, haritacılarla, emlakçılarla görüşeceğiz.

Bir yolunu bulacağız. Mazeret beyan etmiyoruz. Yapamıyoruz demeyeceğiz. Yapamıyorsan bu işe soyunmayacaksın. Biz 10 yıldır yapamayacağımız hiçbir şey konuşmadık. Yapacağımız şeyleri söyledik. Vatandaşı aldatmak yok” dedi.

YEDPA OLARAK TEMEL SORUNUMUZ BÖLGEMİZİN İMAR İSKANI

1986 yılında kurulan YEDPA ticaret merkezi hakkında bilgi veren YEDPA yönetim kurulu başkanı Salih Atılgan, 31 Mart yerel seçimlerinin Ataşehir ve ülkemize hayırlı olmasını dileyen Atılgan; YEDPA bünyesinde aktif 1400 işeri toplamda 2200, 4 bin civarında çalışanı ile çevresine sosyal ve ekonomik katkıda bulunana YEDPA Ticaret merkezi istihdam ve ülke ekonomisine önemli katkılar sunduğunun altını çizdi. Klasik belediye hizmetleri önemli ivme kazandı, bizim YEDPA olarak temel sorunumuz bölgemizin imar iskan ile ilgili konular. Sayın çevre ve şehircilik bakanımız da bizi ziyaret etmiş ve imar barışı ile ilgili başvurumuzu yapmış bulunmaktayız. Umut ediyorum kısa zamanda kat mülkiyeti tapularımızı almış olacağız, YEDPA yasal bir bina olmasına rağmen imar barışı kanunundan faydalanmak zorunda kaldık. Bölgemizin imar planı olmamasından dolayı sürece katıldık. YEDPA ticaret merkezinin yer aldığı 3 mahalleyi kapsayan bu bölgede imar planı oldukça önem arz ediyor, İfadeleri ile bölge sorununa dikkat çekti.

Paylaş