logo

BORGWARNER’DEN DEV SATIN ALMA!

BORGWARNER’DEN DEV SATIN ALMA!

BorgWarner, Rhombus Energy Solutions’ı Bünyesine Kattı!

 Küresel satış sonrası otomotiv pazarına yenilikçi ürünler sunan ve Delphi Technologies’i bünyesinde barındıran BorgWarner, elektrikli mobiliteye talebin artmasıyla birlikte büyüme stratejisini de bu yönde hızlandırdı. Büyüme stratejisi doğrultusunda adımlar atan BorgWarner, bu kapsamda Rhombus Energy Solutions’ı satın aldı. Avrupa şarj altyapısını tamamlayan şirket, organik büyümeyi hızlandırmak için mevcut şarj faaliyetlerine Kuzey Amerika bölgesini de ekliyor. Bu birleşme, araçtan şebekeye (V2G) DC hızlı şarjın yaygınlaşmasını destekleyerek yazılım pazarını etkinleştiren bir gelişme olarak dikkat çekiyor.

Otomotiv dünyasını ileri taşıyan yeniliklere imza atan ve satış sonrası hizmetler alanında global çözümler sağlayan Delphi Technologies’i bünyesinde barındıran BorgWarner , Rhombus Energy Solutions’ı satın aldığını duyurdu. Elektrikli araç altyapısını kuvvetlendirmek amacıyla gerçekleştirdiği bu satın alma ile BorgWarner, Kuzey Amerika’daki elektrikli araç çözümlerini genişletecek. Merkezi San Diego, California’da bulunan Rhombus, araçtan şebekeye (V2G) ve Underwriters Laboratory sertifikalı şarj sunuyor. Rhombus, patentli teknolojisini Proterra dahil olmak üzere elektrikli araç üreticilerine ve şarj, şebeke servis sağlayıcılarına sunuyor. Satın alma işlemi, temel olarak nakit finanse edilen 185 milyon dolarlıkbir işlem değerine sahip. Devir işlemi ile yaklaşık 130 milyon dolarlık bir ödeme yapılırken, önümüzdeki 3 yıl içerisinde 55 milyon dolar daha ödeme gerçekleştirilecek.

“Elektrikli ulaşım altyapısının temel unsurlarını destekliyoruz”

BorgWarner Başkanı ve CEO’su Frédéric Lissalde, “Rhombus’un sağladığı teknoloji, BorgWarner’ın Kuzey Amerika’daki elektrikli araç çözümlerini genişletiyor ve mevcut Avrupa şarj faaliyetlerini tamamlıyor. Bu işlem, “İleriye Şarj” stratejimizi destekliyor ve şebekeden tekere tüm tahrik sistemini besleyerek elektrikli araç konumlandırmamızı güçlendiriyor. Otomotiv ve ticari araç pazarlarının önde gelen tedarikçisi olarak, sadece elektrikli aktarma organları için yenilikçi teknolojiler sunmakla kalmıyoruz, aynı zamanda şarj da dahil olmak üzere elektrikli ulaşım altyapısının temel unsurlarını da desteklemeye odaklanıyoruz” şeklinde konuştu.

Paylaş